Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Çiziyor

Bulaşık makinasının bulaşıkları çizme sorununun meydana gelmesi için dış bir etkenlerin var olması gerekir. Bunun için aldığımız bulaşık makinasının öncelikle servis tarafından kurulmasına özen gösterilmelidir. Bulaşık makinası montajını kendiniz yapacaksanız montaj sırasında makine için büyük öneme sahip olan tahliye hortumunu kurallara uygun bir şekilde gidere bağlamalısınız. Makinenin tahliye hortumu normalden uzun olmamalı ve yerden gidere gitmelidir. Dikkat edilmeden yapılan montaj sonucunda tahliye hortumundan giden su azalacaktır. Suyun azalması sonucu bulaşıklar kirli kalacak ya da bulaşıklarda çizikler meydan a gelecektir.

Bir diğer sebep ise bulaşıklar yıkanırken kırılan bir cam ve porselen benzeri sert bir parçanın kırılması ve kırığının makinada kalması sonucu diğer bulaşıkların çizilmesine neden olma durumudur. Böyle bir durumda içeride kalan parça suyun etkisiyle yıkama esnasında makine içinde döner ve yıkanan diğer sağlam parçaları çizecektir.

Bu soruna neden olan bir diğer faktör ise tuz kullanımıdır. Makinaya gerektiği kadar tuz kullanılmaması durumunda kireçli su cam bulaşıkların ve bardakların tahriş olup çizilmesine sebep olacaktır.

Kullanılan deterjanın markası şebeke suyunun sertliği gibi etkenlerde çizilmeye sebep olabilir.

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA