Bulaşık Makinesi Deterjanını Almıyor

Bulaşık makinelerinin deterjanı almamaları sorunu, ev kadınlarının sürekli şikayet ettiği konulardan biridir. Çünkü deterjanı almayan makine hem bulaşıkları gerektiği gibi temiz yıkayamaz, hem de bulaşıklar gerektiği kadar hijyenik olmazlar. Peki bulaşık makinesi neden deterjan almaz?

Bulaşık makinesinin deterjanı almamasının temelde iki nedeni vardır; birincisi, bulaşık makinesinin sıcak su alamaması durumundan kaynaklanır. Su yeterince sıcak olmuyorsa tablet deterjanlar erimez ve doğal olarak kullanılmamış olurlar.

İkinci neden ise deterjanın kalitesinden kaynaklanır. Deterjan kaliteli değilse suda kolay kolay çözülmez ve yıkama işleminin sonunda olduğu gibi kalır. Bu durumda yapmanız gereken şey deterjanı değiştirmek olacaktır.

Bulaşık makinesi içerisinde tablet deterjanı koyduğunuz gözün kuru olması da oldukça önemlidir. Islak olan göze deterjanı koyduğunuzda yapışacağı için çözülmesi zor olabilir. Bu da bulaşık makinesinin deterjanı alamamasına ya da kısmen almasına neden olacaktır.

Eğer sorun bulaşık makinesinin suyu ısıtamamasından kaynaklanıyorsa, o zaman profesyonel bir yardım almak gerekir. Teknik servis ekibini çağırarak bulaşık makinesinin suyu neden ısıtamadığını incelemesini isteyebilirsiniz.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56