Bulaşık Makinesine Elektrik Gelmiyor

Bulaşık makinenizin çalışmama nedeni elektriğin gelmemesi ise bu durumlarda oluşabilecek bir elektrik çarpılmasının önlenmesi adına öncelikle cihazın elektrik bağlantısının kesilmesi sonrasında gerekli bakım ve temizlik yapılmadan önce bulunulan ortamın elektrik sigortasının da kapatılması güvenliğiniz için yapılması gereken ilk işlemlerdir.
Bulaşık makinenize giden herhangi bir güç yoksa makine kapağınızın sıkı bir şekilde kapatıldığından emin olun.

Kapıyı tekrar açın ve sıkıca kapatın. Bulaşık makinesi bir duvar anahtarı ile kontrol edilmekte ise cihazın açık olduğunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Güç kaynağı şayet duvar dibinde ise güç kaynağının açık olduğundan emin olun. Bazı bölgelerde duvar anahtarına ihtiyaç vardır bu nedenle normalde kullanmadığınız bir anahtar için mutfak sayacının çevresinde veya lavabonun altındaki kabini de kontrol edin. Bulaşık makinesi gevşek bir güç kablosuyla kurulabilir. Güç kablosunun duvara takılı olduğunu ve prizin çalıştığını da teyit etmelisiniz.

Modele göre değişiklik göstermektedir ancak bulaşık makinenizde makinenin yanlışlıkla açılmasını engellemek amacıyla tasarlanan çocuk kilidi özelliği varsa kullanım kılavuzundan bu özelliğin nasıl kapalı moda alındığına bakabilirsiniz.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56