Bulaşık Makinesinin Altında (içinde) Su Kalıyor

Bulaşık makinelerindeki sorunlardan biriside bulaşık makinesinin alt zemininde su birikmesi problemidir. Bu arızaya neden olabilecek ilk durum pis su hortumunun bağlı olduğu lavabo giderine mutfak vb. lavabodan ya da yakın bir çeşmeden gelen bir su olması, gelen suyun gider hortumundan makinenin zemin kısmına geri gelmesi ya da mevcuttaki suyunu tam anlamıyla boşaltamaması nedeniyle olabilir.

Böyle bir durumda öncelikle musluklar kapatılarak hortumların durumları kontrol edilir. Bağlı olduğu gidere bağlı bir lavabo varsa ondan gelen bir kaçak olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun yanında bağlı hortumlarda bir kıvrılma kırılma tıkanıklık durumu olup olmadığı incelenir.

Zeminde su kalma sorununun yaşanmasına neden olabilecek diğer bir sorun ise bulaşık makinası süzgeçlerinin tıkanması nedeniyle olmaktadır.

Üçüncü neden olarak programın tamamlanamaması nedeniyle böyle bir durum olabilir. Bu durumda makinaya reset atmak sorunun çözümünü getirebilir.

Eğer bu aşamalar yapıldı ancak çözüm sağlamadı ise sorunun bulaşık makinasının iç parçalarından birinde yaşanan aksaklık, bozulma nedeniyle olduğu söylenebilir. Bu tür bir durumda yetkili çağrı merkezi veya yetkili teknik servisten yardım almak süreci hızlı bir şekilde çözüm sağlamanız açısından faydalı olacaktır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56