Bulaşık Makinesinin Işığı Yanmıyor

Bulaşık makinenizin ön panel ışıklarının yanmaması veya makinenin çalışmaması birçok sebepten kaynaklı olabilir. Öncelikli olarak prizin çalışıp çalışmadığı kontrol edilmedir. Bulaşık makinesi prizine diğer ev aletleri, örneğin ütü saç kurutma makinesi gibi cihazlar takılarak veya evde mevcutsa kontrol kalemi yardımıyla prizin çalışıp çalışmadığı kontrol edilebilir.

Bir diğer seçenek ise ön paneldeki ışıklar yanmıyorsa bulaşık makinesinin kapağını açıp kapattıktan sonra bulaşık makinenizin açma kapama düğmesine 3 saniye basılı tutmak suretiyle bulaşık makinanızın yeniden başlatılmasıdır yani resetlenmesidir.

– Bu arada makine için kullanılan su musluğunun açık olduğundan emin olunmalıdır.

– Musluğun açık olduğundan emin olunduktan sonra su gelen besleme hortumunun kırık ve veya kıvrılmış olabilme durumunu kontrol edebilirsiniz.

– Musluk filtresinin tıkalı olma durumunda kontrol edilmesi gereken durumlardan biridir.

– Bulaşık makinanızın iç alt haznesi su dolmuş olabilir, bulaşık makinanızın kapağı tam olarak kapanmamış olabilir bu nedenle kapağı kontrol ediniz.

Yukarıda sayılan durumların kontrolü sağlanmış ancak herhangi bir çözüm bulunamamış ise kısa süre içinde yetkili servisle irtibata geçilmelidir.

Blog Comments

bilgi için teşekkürler

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56