Bosch Fırın Çakmağı Arızası

“Bosch fırın çakmağı arızası”, kullanıcıların sıkça rastladığı problemler arasındadır. Bu hata, pek çok arızadan kaynaklı olabilmektedir. Arızalar, çakmak butonunda oluşan aşınmalar, butona elektrik gücü veren kablolarda ezilme veya kırılma olabilmektedir. Ayrıca yüksek voltajdan, butona bağlı yerler kısa devre yapabilmektedir. Çakmak butonlarında yer alan trafolar da arıza yaparak çalışmayabilmektedir.
Fırında bulunan çakmaklar, ocakların bulunduğu üst kısmın sağ ya da sol tarafında yer almaktadır. Bu çakmaklarda gaz muslukları yer almaktadır. Bu muslukların üzerine basıldığında çakmak taşları birbirine sürterek “çıt” sesi çıkarır. Musluk çevrildiğinde ise deliklerden gaz akışı sağlanır ve ocak yanar.

Bosch Fırın Çakmağı Arızası Tamiri
“Bosch fırın çakmağı arızası” tamiri, parça değişimi ile sağlanmaktadır. Gaz kanallarının da bulunduğu parça, bütün halindedir. Bu parça bulunduğu yerden sökülerek, yenisi ile değiştirilir. Bu süreç, Bosch teknik servisi tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu tamirin kullanıcılar tarafından yapılmaması şiddetle tavsiye edilmektedir. Tamir süreci oldukça basit olduğundan, herhangi bir tamir masrafı alınmamaktadır. Ayrıca eski parçalar, kullanıcıda kalmaktadır.

Tags:
Blog Comments

Fırınımı alalı 3-4 ay oldu ama alt pişirmesi güzel değil yani pişirmiyor bunun sebebi nedir ilk aldığımızda pişirmesini de bir sıkıntı yoktu ama son birkaç kullanimda altını kesinlikle pişirmedi

Merhaba, rezistans bölümü ile ilgili bir sorun oluşmuş olabilir. En yakın servisi çağırmanızı tavsiye ederiz.

Çakmak devamlı çakıyor

Servis ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA