Çamaşır Makinesi Çalışırken Duruyor

Çamaşır makinelerinin çalışırken aniden durması sorunu birçok kişinin başına gelen yaygın sorunlardan biridir. Bunun için olası birkaç arıza vardır ve bu arızalar teknik ekipler tarafından yapılması gereken müdahaleyi gerektirir. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız makinenin üzerinde ki “Başlat-Duraklat” düğmesi ile makineyi durdurarak suyu süzüp boşaltmayı bekleyin. Su boşalmadan kapak açılmayacaktır. Açılması için zorlaması durumunda makine kapağına ya da kilit için bulunan aparata zarar verebilirsiniz. Kaldı ki açmanız durumunda su makinenin içerisinden eve dökülecektir. Bu nedenle müdahaleden kaçınmak için makineyi “Duraklat” tuşundan duraklatarak servisi aramanız gerekir.

Eğer makine çalışırken acil bir durum olursa, makinenin daha fazla zarar görmemesi için fişini çekmeniz yerinde olacaktır. Bu durumda da yine kapağını açmaya çalışmayın. Suyu boşaltamadığı için kapağın açılması durumunda su yine evin içine boşalacaktır.

Makinenin çalışırken aniden durması çeşitli akşamların arızasından kaynaklanabilir. Eğer makineyi duraklatıp, biraz bekledikten sonra çalışmaya devam ediyorsa olası arızaların sayısı azalacaktır ve nispeten tamiri daha kolaydır. Eğer makine sadece bir defa böyle bir sorun yaşadıysa bir sorun olmayabilir. Fakat birkaç defa tekrarlaması durumunda servis çağırmanız makinenin daha fazla zarar görmemesi için önemlidir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56