Bulaşık Makinesi Su Alıyor Ama Çalışmıyor ⚡️ ⇒【ÇÖZÜMÜ】

Bulaşık makineleri mutfakta kullandığımız teknolojik cihazlar içinde hayatımızı kolaylaştıran en önemli teknolojik cihazlardan belki de birincisidir. Masum bir hesaplamayla haftada iki kez çalıştığını var saydığımız bir örnekte makineniz yılda 104 kez çalışacaktır. Asgari varsayımla yaptığımız bu örnekte bile makinenizi yoğun bir tempo beklemektedir. Bu tempoda makineniz istenmeyen şekilde arızalanabilir.

Eğer makineniz su alıyor ama bulaşıkları yıkamıyorsa aşağıdaki durumlardan birinden kaynaklanma ihtimali vardır. Peki, nedir bu ihtimaller birlikte inceleyelim.

ANA YIKAMA MOTORU SIKIŞMIŞ OLABİLİR
Motorda bulunan keçelerinin kuruması ve motoru sıkıştırması nedeniyle oluşan bir sorundur. Bu soruna genellikle çok kullanılmayan bulaşık makinelerinde rastlanmaktadır.

MOTORU YANMIŞ OLABİLİR
Makinanızda karşılaşabileceğiniz en çetin problemlerden birisidir. Buna neden olan durumlardan bazıları ise voltaj kaçağı, su kaçağı ya da makinanın dinlendirilmeden kullanılmaması örnekleri sayılabilir.

DİJİTAL KART ARIZALI OLABİLİR
Dijital kartı insan beynine benzetebiliriz. Zira Dijital kartta makinanın beynidir. Makinaya komutları gönderen bu kısmın arızalanması yıkamanın başlayamamasının en kuvvetli nedenlerindendir.

DİĞER PARÇALARDA ARIZA MEYDANA GELMİŞ OLABİLİR
Bulaşık makinasında iç aksamda problemler oluşabildiği gibi dış aksamdan kaynanan sorunlarda meydana gelebilir. Bunlara örnek olarak makinanın hortumunun kıvrılması, hortum filtresinin kireç nedeniyle çatlaması, makinaya gelen su basıncının yetersiz olması gibi durumlar da makinenizin yıkama yapmasını engelleyebilmektedir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56