Bulaşık Makinesi Suyu Az Alıyor

Bulaşık makinesinde en sık karşılaşılan sorunlardan biri de makinanın su almama veya suyu az bir şekilde alması durumudur. Makinenin su almama veya suyu az alma arızasının birçok sebebi olabilir. Öncelikle makinada birkaç parça buna sebep olabilir. Bunlar su girişi pompa motoru musluk pervaneler ve deterjan seçimidir.

İlk olarak su girişini kontrol etmekte fayda vardır. Bulaşık makinenize bağlı musluktan gelen suyun akımında bir sıkıntı oluşması ve temiz suyun geldiği musluğun kapalı olması ya da kısık olması bu soruna neden olabilecek ihtimallerdendir. Pompa motoru ise içerisindeki suyu boşaltmakla görevlidir. Makina içerisindeki su boşalmadığından tekrar su alamama ve ya daha az su alma durumu muslukla ilgili sorunlarda çok karşılaşılan durumlardandır.

Bir diğer ihtimal ise suların kesilmesi ve kullanıcının bunu fark etmemesidir. Su almama sebeplerinden biride pervaneler olabilir doğru bulaşık deterjanı kullandığınızdan eminseniz pervaneleri kontrol ediniz. Pervaneleri söküp tıkalı olup olmadığını kontrol ettikten sonra yerlerine tekrar takınız su girişi musluk ve pervaneler kontrol edildikten sonra sorun giderilmediyse yetkili teknik servisle iletişime geçmeniz en sağlıklı sonucu almanız anlamında uygun bir davranış olacaktır.

Blog Comments

[…] Bulaşık makinesinin su az alması sorunu, çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilen yaygın bir sorundur. Yukarıda belirtilen adımları izleyerek sorunu hızlı ve etkili bir şekilde teşhis edebilir ve giderebilirsiniz. Bu ipuçları yardımcı olmazsa, daha fazla yardım için bir onarım uzmanına başvurmanız önerilir. […]

Leave a Comment
444 78 56