Bulaşık Makinesi Suyu Çok Isıtıyor

Bulaşık makinesinin suyu çok ısıtması nadirde olsa karşılaşılabilen bir durumdur. Eğer makinenin suyu programda belirtilenden daha fazla ısıtıyor ise rezistans ya da ısı sensörü ile ilgili bir arıza meydan agelmiş olma olasılığı yüksektir. Makinrnin uzun yıllar kullanılması sonucu rezistans sisteminde aşınmalar olabileceğinden aşırı ısınma sorunları olabilir. Yeni alınan makinalarda bu sorun nadir görülmektedir.

Suyun çok ısınması makine kapağında bulunan lastiklerin bir süre sonra aşınmasına esnemesine nede olacağından ısınma sorunu bir an önce çözülmelidir. Sıcak suda bulaşıkların daha temiz olacağı düşünülebilir fakat şu unutulmamalıdır ki rezistans kaynaklı sorunlar çözüme ulaşmadığı zaman termostatı etkileyeceğinden daha büyük sorunlarla karşılaşılabilir.

Bulaşık makinesi için suyun aşırı ısınması da az ısınması da ciddi sorunlar arasındadır ve makinanın ömrünü azaltan etkenlerden yadsınmayacak olanlarıdır. Bulaşık makinasının suyu çok aşırı ısıttığını dışarıdan kapak dışındaki ısıyı elimizle dokunduğumuzda el değmeyecek bir sıcaklığa sahip olması, bulaşıkları yıkarken çalışma sürecinde çıkan farklı seslerden veya makine kapağı açıldığında aşırı buhar ya da duman çıkması suretiyle fark edebiliriz. Bu gibi durumlarda makine kapağı makine çalışırken kesinlikle açılmamalıdır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56