Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor

Bulaşık makinesi bulaşıkları temiz yıkamıyor ise ilk olarak kullanım şeklini gözden geçirmeliyiz. Bu süreçte deterjanı değiştirmek kısa süreli ve kolay çözüm olacaktır. Daha sonra herhangi bir tıkanıklık olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Bulaşık makinesinin altındaki pervanede bulunan fıskiyeler kürdan yardımıyla kontrol edilir, açılır. Kürdan deliklere girmiyorsa zorlama yapılmaması gerekir.

Bir diğer temizleme seçeneği ise deterjan bölümüne karbonat koyarak bulaşık makinesini boş olarak çalıştırmaktır.
Bulaşık makinesi filtreleri kullandığımız sulardan dolayı kireç kaplamış olabilir. Filtreleri temizlemek için kireç çözücü kullanılabilir. Bunun yanı sıra filtreler yağlanmış olabilir. Bunun içinde filtreler çıkartılarak fırça yardımıyla temizlenebilir. Fakat filtrelerin doğru takıldığından emin olunmalıdır.

Ayrıca bulaşık makinesini daha temiz yıkanmasın sağlamak için tabak çatal kaşık vs. üzerindeki yemek atıklarını çöpe döktükten sonra artıklar kurumadan kısa sürede makineye yerleştirilmeli ve yıkanmalıdır. Bardaklar da leke olmaması için ise bulaşık makinesi temizleme işlemi biter bitmez makine içine dolan buharın çıkması sağlamak amacıyla makine kapağını açın ve bir süre soğumasını bekleyin. Bulaşık makinasını kapasitesinden fazla doldurmakta bulaşıkların temiz yıkanmasına engel olacaktır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56