Bulaşık Makinesi Tuz Işığı (göstergesi) Yanıyor

Bulaşık makinesinde tuz kullanımı önemlidir. Makine tuzu şebeke suyunu yumuşatarak bulaşıkların hasar görmeden yıkanmasına tortu ve lekelerin yok olmasına bulaşıkların çizilmemesine yardımcı olur.

Makinenin tuz ışığının yanma sebebi içerisindeki tuz oranın azalması nedeniyledir. Bulaşık makinasının tuz haznesi alt kısımda kapak vida şeklinde bulunmaktadır. Açılarak içine tuz dökülür. Tuz haznesi su dolu ise tuz eklemeye devam edilmesi gerekmektedir. Tuz eklendikçe içerisindeki su dışarıya çıktığından problem yaşanmaz. Tuz koydukça içindeki su azalacaktır. Tuz koyma işlemi bittikten sonra kapak kapatılır. Tuz bittiğinde makinanın ön panelinde bulunan tuz göstergesi yanmaya başlar. Bulaşık makinesi alt kısmında bulunan tuz haznesi açılarak tuz ekleme işlemi dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. İşlem tamamlandıktan sonra kapak kapatılmalıdır. Kapağın kapatıldığından emin olunmalıdır.

Bulaşık makinelerinde tuz göstergesi ve tuz haznesi hem bulaşıklar hem de makinenin uzun ömürlü olabilmesi adına büyük bir önem taşımaktadır. Bulaşık makinelerine özel üretilen makine tuzlarından başka tuz kullanılması makineye zarar vereceğinden başka tuzları kesinlikle kullanılmamalıdır.

Tüm bu işlemler doğru bir şekilde uygulandığında tuz lambasının söndüğünü göreceksiniz. İşlemler bittikten sonra bulaşık makinasına reset atılmalıdır.

Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA