Bulaşık Makinesinden Duman Çıkması: İşte Yapılması Gerekenler

Bulaşık makinelerinde bulunan özellik donanım ve programlar günümüzde artan teknoloji ile birlikte her geçen gün daha ileri bir seviyeye taşınmaktadır. Bu ilerleme sadece makinenin program ve yıkama özellikleriyle sınırlı kalmamış güvenlik anlamında da bir takım ilerlemeler ortaya konmuştur.

Şöyle ki 1999-2005 yıllarında üretilen çok az sayıda bulaşık makinesi çok nadir durumlarda yangın riski taşımaktadır. Bu anlamda güncel üretim ürünü bulaşık makinelerinde bu risk kat kat azalmış neredeyse ortadan kaldırılmıştır.

Bulaşık Makinesinden Duman Çıktı Çalışmıyor

Cihazınızın kumanda düğmelerine yakın bir yerde duman ya da kıvılcım görmeniz halinde cihazınız halen çalışıyor ise öncelikli olarak makinanızın çalışmasını açma kapama düğmesinden derhal durdurunuz.

Cihazınız bu müdahaleyi yapmanıza rağmen komutlara cevap vermezse bu durumda elektrik sigortasını kapatmanız uygun olacaktır.

Bu tarz bir sorunun nedeni ön kontrol panel elektriğindeki düğme kablolarının herhangi bir nedenle kopması ya da kısa devre yapması, ön kontrol paneline su kaçması, makine sigortasının ya da motorunun yanması gibi nedenler olabilmektedir.

Bu gibi durumlarda yetkili arıza destek hattından ya da yetkili servisten yardım almanız güvenliğiniz açısından doğru bir hareket olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56