Bulaşık Makinesinden Ses Gelmesi Vestel

Bulaşık makinesinden ses gelmesi Vestel markasında yaşanan bir problemse bunun birçok nedeni olabilir. Öncelikle makinenizin su almasında ve suyu kanalizasyona boşaltmasında bazı seslerin gelmesi normaldir. Kurutma anında da sese rastlanır. Bunlar haricinde oluşan seslerin nereden geldiğine bakılması gerekir. Özellikle ilk alındığı zamanlarda sessiz yıkadığınızı gördüğünüz makineniz zamanla ses yapıyorsa buna neden olan parça arızasının belirlenmesi gerekmektedir.

Bulaşık makinesi kullanıcıları öncelikle bulaşıklarını alt ve üst sepete düzgün yerleşim yapmalıdır. Pervanelerin dönüşleri hesaplanmalı, dönmeye engel olacak tabak ve tencereler dikkatli yerleştirilmelidir. Suların tazyik seviyesi kontrol edilerek cihaz çalıştırılmalıdır. Az su akışı varsa verimli yıkanma sağlanamayacağı gibi uğultulu sesler de duyabilirsiniz. Bulaşık makinesinden ses gelme nedenleri şunlar olabilir:

  • Makinenizin zeminde düzgün durmasını sağlayan takozlar aşınmış olabilir. Bu nedenle çalışma esnasında dengesiz olduğu için ses çıkarabilir.
  • Pervaneler yerinden çıkmış ya da kırılmış olabilir.
  • Filtre tıkanmış olabilir.
  • Cihazınızın motorunda sorun olabilir.
  • Su pompası arıza yapmış olabilir.

Bulaşık makinesinden ses gelmesi sorunun giderilmesi için Vestel Bulaşık Makinesi Servisi desteği almanız gerekir. Ancak o zaman soruna kesin çözüm bulabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56