Bulaşık Makinesinden Ses Gelmesi Arçelik

Bulaşık makinesinden ses gelmesi Arçelik markasına sahip olan kullanıcılar tarafından araştırılmaktadır. Bulaşık makinesinin hayatınızı kolaylaştıran bir beyaz eşya olduğunu bilmekteyiz. Kişileri elde bulaşık yıkama zahmetinden kurtaran su ve deterjan tasarrufu yaparak ekonomik bir şekilde bulaşık yıkayan cihazlarınız bazı nedenlerden dolayı ses yapabilir. Bundaki en önemli etken bulaşıkların yanlış yerleştirilmesidir.

Özellikle büyük ebatta olan tencere gibi ürünlerin makinenin pervanesine değmemesi gerekir. Pervane döndüğü zamanlarda bulaşıklara çarpmaması önemlidir. Yerleşim düzenine dikkat etmek sorunu çözebilir. Dikkat ettiğiniz halde ses geliyorsa hatta uğultulu bir ses çıkarıyorsa incelenmesi gerekir. Su alırken ve yıkama esnasında bu tür sesler normaldir. Makineden ses gelmesinin nedenleri şunlar olabilir:

  • Pervane arızası olabilir.
  • Filtre tıkanıklığı sonucunda suyunu rahatça boşaltamadığı için ses çıkarıyor olabilir.
  • Pompa arızası gündeme gelmiş olabilir.

Bulaşık makinesinden ses gelmesi konusunda gerekli kontrollerinizi yaptıktan sonra servis yardımı almanız gerekir. Sese neden olan parçanın bakımı ve tamiri yapılarak makinenizin randımanlı çalışması sağlanacaktır. Arçelik Bulaşık Makinesi Servisi sizlere her konuda yardımcı olacaktır.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA