Bulaşık Makinesinin Dibinde Su Birikiyor

Bulaşık makinesinin dibinde su birikiyor ise öncelikle su tahliye hortumunu kontrol edin. Tıkanmış olabilir. Rahatça su boşaltamayan makineniz suyu dibinde biriktirmiş olabilir. Bulaşık makinesinin pis su gider hortumu tezgahın altında bulunmaktadır. Lavabo gideri ile aynı yerde ise, gider tıkanıklığı da bu soruna neden olmaktadır. Lavabo gideri iyice incelenmeli ve temizlenmelidir. Ayrıca bulaşık makinenizdeki süzgecin de belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Süzgeçte biriken yemek artıkları ve kalıntılar suyun rahatça tahliyesine engel olmaktadır. Kişiler genel kontrollerini bu şekilde yapabilirler ve soruna çözüm bulabilirler. Ama sorun çözülmediyse servis yardımı alınması önemlidir. Makinenizin dibinde su birikmesinin nedenleri şunlar olabilir:

  • Filtre ya da süzgeçte tıkanıklık olmuş olabilir.
  • Su tahliye borularında tıkanıklık oluşmuş olabilir.
  • Pompa motoru bozulmuş olabilir.

Bulaşık makinesinin dibinde su birikiyor sorununa kendi çabaları ile çözüm bulamayanlar servis yardımı almalıdır. Bulaşık Makinesi Servisi kişilere yardımcı olarak karşılaşın sorunların çözümlenmesinde başvurulacak adres konumundadır. Soruna çözüm getirilmesi için teknik kişilerden yardım talep edebilirsiniz.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56