Bulaşık Makinesinin Pervanesi Dönmüyor

Bulaşık makinesinin pervanesi dönmüyor sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bulaşık makinelerinde 2 adet pervane bulunmaktadır. Bunlar suyun püskürtülmesini sağlamaktadır. Cihaz çalıştığında suyunu alır ve pervaneler yardımıyla da bulaşıklara su verir. Bu şekilde randımanlı bir yıkama sağlar. Fakat pervane dönmüyorsa bulaşıklar yıkanmaz makineniz çalışmaz. Çünkü suyu almak yıkama yapmak için yeterli değildir. Alınan suyun tabak ve bardaklara püskürtülmesi gerekir. Bu konuda kişilerin yapacağı bir şey yoktur.

Pervanelerin arasına giren yemek kalıntıları temizlenebilir fakat dönmesine engel olan sıkıntının araştırılması gerekir. Bu konuda sizlere beyaz eşya servisleri yardımcı olacaktır. Hayatınızı kolaylaştıran cihazlardan birisi olan bulaşık makineleri sıkıntılarında servis yardımı almak önemlidir. Bulaşık makinenizin pervanesinin dönmemesi nedenleri şunlar olabilir:

  • Devir daim pompası arızalanmış olabilir.
  • Pervaneler yerinden çıkmış olabilir.
  • Pervane kırılmış olabilir.

Bulaşık makinesinin pervanesi dönmüyor sorunu yaşayan kişilerin servis yardımı alması gerekir. Bulaşık Makinesi Servisi pervaneleri kontrol edecek, yerinden çıkmışsa takacak, kırılmışsa yenisi ile değiştirecektir. Alınacak profesyonel yardımlar bulaşık makinelerinin verimli çalışması için oldukça önemlidir.

Leave a Comment
444 78 56