Bulaşık Makinesinin Üst Pervanesi Dönmüyor

Bulaşık makinesinin üst pervanesi dönmüyor sorunu yaşanınca makineniz performanslı bir yıkama gerçekleştirmeyecektir. Fıskiyedeki deliklerin tıkalı olması bu soruna neden olabilir. Delikler tıkalı ise pervaneye su gelmez ve dönme işlemi gerçekleşmez. Bulaşık makinelerinde alt ve üst pervaneler bulunmaktadır. Bunlar yıkama işleminde suyun bulaşıklara püskürtülmesini sağlamaktadır.

Üst pervane dönmüyorsa bazı sorunlar ortaya çıkmış olabilir. Pervane yerinden çıkmışsa takılması gerekir. Kırılmışsa yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Bulaşıkları hatalı yerleştirmek de bu soruna sebebiyet vermiş olabilir. Üst pervane dönmemesinin başka nedenleri şunlar olabilir:

  • Filtrede tıkanıklık sorunu olabilir.
  • Sirkülasyon motoru rulmanları bozulmuş olabilir.
  • Pervane kelepçesi gevşemiş olabilir.
  • Pervanedeki delikler tıkanmış ve temizlenmesi gerekiyor olabilir.

Bulaşık makinesinin üst pervanesi dönmüyor sorununu kişiler kendi çabaları ile gideremiyorsa bu konuda servis yardımı almaları gerekmektedir. Bilinçsizce müdahalelerin cihaza yarar değil zarar getireceği unutulmamalıdır. Bulaşık Makinesi Servisi sizlere yardımcı olacak ilk adres konumundadır. Hemen servisi arayıp arıza kaydı oluşturup, randevu talep ederek sorunun çözümlenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece cihazınızı performanslı kullanabilirsiniz.

Leave a Comment
444 78 56