Buzdolabı Fan Üflemiyor

Kullanmış olduğunuz buzdolabının fanı çalışmıyorsa bu ciddi bir problemdir. Çünkü fan çalışmadığında buzdolabı soğuk hava üflemez. Bu da buzdolabı içerisindeki yiyeceklerin bozulmasına neden olur. Servisi çağırmadan önce birkaç kontrol yapmanız, sorunu kendi başınıza çözebileceğiniz bir ihtimal var tabi ki.

Buzdolabında ki fan sorunu için servisi çağırmadan önce buzdolabının içini tamamen boşaltarak fişten çekin. Kapağı açık bir şekilde 24 saat bekleyiniz. Eğer fan buzlanarak donduysa ve bu yüzden çalışmıyorsa, buzları eridiğinde tekrar çalışabilir. 24 saat sonra fişi takarak tekrar çalıştırmayı deneyin. Eğer çalışıyorsa herhangi bir sorun kalmamıştır. Fakat çalışmıyor ise teknik bir arıza meydana gelmiş demektir.

Eğer teknik bir arızadan dolayı fan çalışmıyorsa, sizin müdahale etmeniz sakıncalı olabilir. Bunun için servisi aramakta fayda var. Gelen ekipler buzdolabının içini açarak fanı kontrol edecektir. Fan arızalı ise tamir edecek, tamiri mümkün değilse fanı ya da fan motorunu değiştirecektir.

Eğer buzdolabı hiç elektrik almıyorsa, sorun fan da olmayabilir, motorda ya da elektrik aksamında da olabilir. Bunu anlayabilecek kişiler sadece servis çalışanlarıdır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56