Buzdolabı Çok Soğutuyor

Buzdolabının yeterince soğutması kadar kötü bir arıza varsa, o da gereğinden fazla soğutmasıdır. Gereğinden fazla soğutan buzdolapları besinleri dondurarak, saklanması gereken ısının çok daha altında saklayarak besin değerlerini kaybetmesine neden olabilir. Eğer buzdolabının soğutma ayarı düşük olmasına rağmen oldukça fazla soğutuyorsa bu profesyonel ekibin müdahalesini gerektirir. Peki olası arızalar nelerdir?

Termostat kontakları birbirine yapışmış olabilir. Bu durumda onarımı mümkün olmadığı için orijinal parçaları ile değiştirilmesi gerekir.

Termostatlar bozuk değilse bulp altı plastikte sorun olabilir. Bu durumda termostatlar değil bulp altı plastiği değiştirilir.

Buzdolabının bulunduğu ortamın sıcaklığı da kontrol edilir. Buzdolabı oldukça soğuk bir yerdeyse yeri değiştirilerek daha sıcak bir yere taşınarak da problem çözülebilir. Özellikle buzdolaplarının kesinlikle -10 derecenin altında bulunmaması gerekir.

Buzdolabının aşırı derecede soğutmasının birçok nedeni daha var. Elektronik kartlardan, devreler arası sıkıntıya kadar ya da herhangi bir parçanın bozulmasına kadar birçok neden olabilir. Bu nedenle profesyonel ekipler tarafından tüm parçalar ve aksamlar kontrol edilir, sorunlu parçalar onarılarak ya da değiştirilerek sorun çözülür.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56