Buzdolabı Çok Elektrik Tüketiyor

Yeni çıkan buzdolapları genel olarak daha az enerji tüketerek, daha fazla faydayı sağlamak üzere kurulmuştur. Her buzdolabının yaktığı birim elektrik fazla olsa da basit önlemlerle buzdolabının harcadığı elektriği azaltabilirsiniz. Peki, bunun için ne yapmak gerekir?

Buzdolabının konum olarak soğuk bir köşede olması oldukça faydalı olacaktır. Özellikle cam kenarlarından, radyatörlerden, fırının olduğu yerden uzak tutulmalıdır.

Buzdolabının havayı rahat bir şekilde sirküle edilebilmesi için, havayı da rahat alması gerekir. Bu nedenle duvar ile buzdolabı arasında en az 10 cm’lik bir boşluk olması gerekir.

Hacim olarak büyük olan buzdolapları ona göre daha fazla elektrik harcar. Bu nedenle buzdolabı alırken ihtiyacınıza uygun genişlikte dolap almanız enerji tasarrufu açısından oldukça faydalı olacaktır.

Buzdolabına sıcak yiyecekler koymak, buzdolabının içinin ışımasına, bu nedenle de buzdolabının soğutmak için daha fazla enerji harcamasına neden olacaktır. Bu nedenle buzdolabının içine sıcak yiyecekleri koymaktan kaçınmak gerek.
Buzdolaplarının kapakları ne kadar fazla açık tutulursa, o kadar fazla enerji harcayacaktır. Bu nedenle kapakları olabildiğince az ve kısa süreli açmak gerekir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56