Buzdolabı Hiç Soğutmuyor

Buzdolabının soğutmaması her zaman bozulduğu anlamına gelmez. Sıcaklık ayarının değişmesi, bilmeden çalıştırılan bir programın devreye girmesi, geçici olarak kendini kapatması gibi birçok neden de olabilir. Bu nedenle servisi çağırmadan kullanma kılavuzuna bakarak durumu düzeltebilir ya da tüm ayarları sıfırlayarak resetleyebilirsiniz.

Eski buzdolaplarının hemen hepsinde, iç kısımda buzlanmaya karşı önlem olarak kullanılan bir tuş bulunur. Bu tuşa bastığınızda buzdolabı buzlanma tamamen çözülene kadar durur ve çalışmaz. Bunu düzeltmek için düğmenin bulunduğu mekanizmayı açarak tekrar eski haline getirmeniz gerekir. Bu gibi nedenlerden dolayı buzdolabı için servis çağırmadan önce buzdolabınızın fişini çekerek ve kapısını açık bırakarak 1-2 gün beklemeniz önerilir.

Buzdolaplarının kapakları açıldığında soğutma işlemi otomatik olarak durur. Eğer kapınız tam kapanmıyor ve soğutma işlemi devreye girmiyorsa, buzdolabı kapağının o sensöre denk gelip gelmediği kontrol edilmelidir.

Buzdolabı kapaklarının etrafında olan lastiklerin eskimesi, yıpranması ya da zarar görmesi hava almasına neden olabilir. Hava alan buzdolapları da yeterince soğutamaz. Bu nedenle bu lastiklerin değişmesi gerekir. Ya da buzdolabı kapağının sıkı bir şekilde kapanıp kapanmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56