Buzdolabı Koku Yapıyor

Buzdolaplarının kötü kokması durumu tüm evi rahatsız eden bir durumdur. Bu nedenle de çözülmesi gerekir. Öncelikle buzdolabının kötü koku sebepleri içeriğinden kaynaklanır. Eğer koku yanık kokusu değilse, motordan gelmiyorsa çok yüksek ihtimal buzdolabına koyduklarınızdan, ya da döktüklerinizden kaynaklanır.

İlk olarak buzdolabında çürümüş olan ya da bozulmuş olan herhangi bir şey var mı onu kontrol ederek, olanları atın.
Eğer bu kokuyu gidermediyse, buzdolabının bütün çıkan parçalarını karbonatlı su ile iyice temizleyin. Eğer bu da kokunun gitmesini sağlamadıysa ağzı açık bir şekilde pirinçli türk kahvesi, çay posası, mangal kömürü veya süt koyabilirsiniz. Bu ürünler kokuyu çekerek hapsedecektir.

Yukarıda ki adımların hiçbiri kokuyu götürmeyi sağlamadıysa tek bir ihtimal kalıyor; buzdolabının arkasında biriken suyun kokması ihtimali. Buzdolabının arkasını açarak orada ki suyu temizlemeli ve kirleri, lekeleri çıkarmalısınız.
Eğer buzdolabınızın koku yapmasını istemiyorsanız buzluk bölümünde kokacak ürünleri çok uzun süre saklamamalısınız.

Ayrıca dolapta sakladığınız yiyecekleri poşetleyerek saklamak koku oluşmasını engelleyecektir. Buzdolabının fişini çekmek de içeride ki yiyeceklerin çürümesine ve kokmasına neden olacaktır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56