Buzdolabı Soğutma Yapmıyor

Buzdolaplarının soğutma işlevini yerine getirmemesinin birçok nedeni olabilir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, her yeterince soğutmayan buzdolabı bozuk anlamına gelmez. Bazen kullanıcının yanlış kullanımından da kaynaklanabilir. Öncelikle kullanıcı kaynaklı yeterince soğutmama nedenlerine değinelim;

– Öncelikle buzdolabın kapağı uzun süre açık tutuluyorsa, buzdolabı içine giren sıcak havayı ısıtmak için daha fazla enerji harcayacaktır ve soğutması uzun sürecektir. Bu gayet normaldir.

– Buzdolabının kapağı çok sık aralıklarla açılıyorsa, bu da yeterince soğutmamasına neden olur. Çünkü her açıldığında soğuk hava dışarı çıkacak ve sıcak hava içine girecektir.

– Buzdolabı no frost değilse içi buz tutacaktır. Buz tutması durumu buzdolabının soğuk hava üflemesinde ki en büyük engeldir. Bu nedenle belirli aralıklarla buzların eritilmesi gerekir.

Buzdolabı kapağının kenarlarında bulunan lastiklerin aşınması, yırtılması, iyi kapanamaması gibi durumlarda buzdolabı hava alacaktır. Hava aldığı zamanda da içeri sıcak hava gireceğinden yine yeterince soğutamayabilir.

Buzdolapları genel olarak fişi çekilip takıldığında hemen devreye girmez ve biraz beklemesi gerekir. Eğer fişi çok sık çekilip takılıyorsa, bu buzdolabının gün içerisinde çok az çalışmasına neden olacaktır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56