Buzdolabı Soğutmuyor

Buzdolapları yiyeceklerimizi bozulmadan çok uzun süre saklamamızı sağlayan önemli cihazlar olduğu için bozulması gündelik hayatımızı kötü etkiler. Bu nedenle en kısa süre içerisinde onarılması gerekir. Buzdolabının soğutmaması durumu, yiyeceklerinizin bozulmasına, dolap içinde kötü koku oluşmasına, dolabın içindeki şeylerin eriyerek akmasına ve kirlemesine neden olur. Peki, bir buzdolabı niye soğutmaz?

Buzdolaplarının soğutmama nedenleri oldukça çeşitlidir. Birçok sorun buzdolabının soğutmamasına neden olabilir; elektrik devresi, buzdolabının içindeki borulardan, kapısında ki bir problemden vs. Bu nedenle uzman olmayan birinin sorunu çözememesi gayet normaldir.

Servisi çağırmadan önce buzdolabını tamamen boşaltıp, fişini çekip, kapağını da açık bırakarak 3-4 saat bekletin. Bekledikten sonra tekrar kapağını kapatarak fişini takın. Bazı durumlarda bu çözüm işe yarar. Eğer bu işe yaramadıysa buzdolabının kapısında ki lastikleri kontrol edin.

Bu lastiklerin eskimesi, yıpranması ya da zarar görmesi buzdolabının hava almasına neden olabilir. Hava alan buzdolabı yeterince soğutmaz ve içinde ki yiyeceklerin bozulmasına neden olabilir. Kapağı kapatırken lastiğin arasına kağıt koyup deneyebilirsiniz. Kağıdı rahatça çekebiliyorsanız lastikler esnemiştir.

Bu basit çözümler sorunu anlamanıza yardımcı olmadıysa servisi çağırarak profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56