Buzdolabı Su Tasından Su Akıtıyor

Buzdolaplarının alttan su akıtması durumu çok sık karşılaşılan durumlardan biridir. Bu genellikle tahliye borusunun zarar görmesinden kaynaklı olarak ortaya çıkar. Basit bir sorun olduğu için sorunu kendiniz de çözebilirsiniz. Fakat buzdolabının garantisi hal devam ediyorsa, garantiyi bozmamak için servisi çağırmak en akıllıca yol olacaktır. Fakat garanti kapsamından çıktıysa sorunu kendiniz halletmek, maliyet açısından daha uygun olabilir.

Buzdolabının su akıtması durumunda ilk yapmanız gereken buzdolabını tamamen boşaltarak iki gün beklemek olacaktır. Bu bekleme süresinde buzdolabının fişi çekik ve kapıları da açık olmalıdır. 2 gün bekledikten sonra buzdolabının içinde bulunan tahliye borusuna ulaşmak için, arka tarafta ki kapağı sökmeniz gerekiyor. Eğer tahliye borusuna bu şekilde ulaşıyorsanız devam edebilirsiniz, ulaşamıyorsanız peteği de sökmeniz gerekebilir.

Tahliye borusuna ulaştığınızda herhangi bir deformasyon var mı, yırtık, kesik ya da kopma durumları var mı kontrol edin. Var ise onarmanız ya da değiştirmeniz gerekecektir. Eğer herhangi bir deformasyon yok ise sadece yerinden çıkmıştır. Bunun için buzluk kısmında bir gider deliği olacaktır, hortumu oraya sokarak sorunu çözebilirsiniz.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56