Çamaşır Makinesi Deterjan Kutusundan Su Akıtıyor

Çamaşır makinelerinin su kaçırma ya da sızdırma gibi problemleri oldukça fazla olur. Fakat deterjan kutusundan su kaçırması çok sık rastlanan bir durum değildir. Özellikle kullanıcıları oldukça mağdur eden bu durum bir an önce çözülmelidir. Bu sorun evde çözebileceğiniz kadar basit bir sorun değil. Ama servis çağırmadan önce yapmanız gereken birkaç temizlik hususu var. Bir ihtimal bunları yaptığınızda düzelme olasılığı vardır.

İlk olarak deterjan çekmesini bulunduğu yerden komple çıkararak temizlemeniz gerekir. Deterjan çekmecesini açtığınızda bir noktayakadar açılıp, bir yerde tıkanacaktır. Bosch çamaşır makinelerinin orta gözünde bir tırnak bulunur. Bu tırnağı kaldırıp, çekmeceyi kendinize doğru çektiğinizde kapağı komple çıkarabilirsiniz. Bu kapağı, özellikle de tırnağın bulunduğu yeri iyice temizleyerek tekrar yerine takın.

Bir diğer işlem de makinenin pompası ile alakalıdır. Çamaşır makinesinin ön tarafında, sağ alt köşede bulunan bir kapak vardır. Öncelikle bu kapağı açmanız gerekir. Kapağı açtığınızda karşınıza sağa veya sola çevrilerek açıp, kapatabileceğiniz bir pompa kapağı bulacaksınız. Bu gözü de açarak iyice temizlemenizde fayda var.

Bunlara rağmen sorun çözülmediyse servisi arayarak profesyonel yardım isteyebilirsiniz.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56