Çamaşır Makinesi Elektrik Çarpıyor

Çamaşır makinesinin gövdesinden elektrik çarptığı sorunu birçok kişi tarafından dile getirilen ama çok az kişi tarafından ciddiye alınan bir sorundur. Oysa ciddi sonuçlar doğurabileceği için sorunun bir an önce çözülmesi gerekir.

Çamaşır makinesinin gövdesinden elektrik çarpıyorsa, servisi aramadan önce kontrol etmeniz gereken farklı bir etken vardır; kullanmış olduğunuz prizde toprak hattı olup olmadığı. Bu sorunun en büyük nedeni budur ve bu noktada çağırdığınız servis görevlilerinin yapacağı pek bir şey yoktur. Bu durumda profesyonel bir elektrikçi bularak prize toprak hattı bağlatmanız sorunu çözecektir.

Eğer prizde topraklama bulunmasına rağmen elektrik çarpması sorunu var ise, bir diğer olasılık çamaşır makinesinin fişinde ki toprak uçlarının kopmuş, yamulmuş vs. olmasıdır. Bu duruma servis çalışanları da elektrik alanında uzman olan kişiler de müdahale edebilir. Eğer fişteki topraklama uçları çıktıysa yerine takılır. Ya da fiş ile prizdeki toprak uçları birbirine değmiyorsa, değmesi sağlanarak sorun çözülür.

Eğer sorun fişte, prizde ya da evdeki elektrik hattında değilse, kesinlikle profesyonel bir servis ekibi çağırarak makineyi kontrol ettirmelisiniz.

Blog Comments

[…] Çamaşır makinenizden elektrik çarpması yaşıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin: […]

Leave a Comment
444 78 56