Çamaşır Makinesi Isıtmıyor

Çamaşır yıkamanın en önemli noktalarından biri hiç şüphesiz sıcak su kullanılmasıdır. Sıcak su hem mikropların ölmesini hem de kirlerin, lekelerin çok daha çabuk çıkmasını sağlar. Bu nedenle çamaşır makineleri ile yapılan çamaşır yıkama işlemleri daha sağlıklı sonuçlar verir. Fakat çamaşır makineniz suyu ısıtmıyorsa, bu büyük bir problemdir. Çünkü hem yeterince temizleyemez, hem de mikropların ölmesini sağlayamazsınız.

Çamaşır makinesinin suyu ısıtamamasının en yaygın sebebi rezistansta görülen arızalardır. Rezistans makinenin ısınma işlemini üstlenen en önemli parçadır. Bu nedenle ilk olarak rezistans kontrol edilmelidir. Eğer rezistans arızalı ise tamir edilmeli, tamiri mümkün ya da verimli değilse değiştirilmelidir.

Çamaşır makinelerinin içinde ki rezistans genellikle makinenin arka kısmında yer alır. Bu nedenle makinenin arka kısmını açarak rezistansı bulmalısınız. Rezistans kireçliyse suyu ısıtamaması gayet normaldir. Rezistansı değiştirdiğinizde makinede mutlaka kireç önleyici kullanmanız da tavsiye edilir. Bu sayede bu problemle bir daha karşılaşmazsınız.

Eğer rezistansta herhangi bir problem yoksa, ikinci ihtimal rezistansa giden kabloların hasar almış olmasıdır. Bu nispeten daha kolaydır ve kabloları onararak bu sorun çözülebilir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56