Çamaşır Makinesi Kapak Açılmıyor

Çamaşır makineleri üstün teknoloji ürünü oldukları için birçok önlem içeren programlara sahiptir. Örneğin çamaşır makinesi çalışıyorken makinenin kapağını açmak olanaksızdır. Aynı şekilde yıkama işlemi bittikten sonra da bir süre makine kapağı açılmaz. Bu bekleme süresi makineden makineye farklılık gösterse de belirli bir süre mutlaka vardır. Fakat çamaşır yıkama işlemi bittikten sonra belirli süre geçmesine rağmen kapak hala açılmıyorsa, işte o zaman çamaşır makinesinde bir arıza olduğu anlaşılır.

Eğer çamaşır makinenizin yıkama işlemi bittikten sonra kapağı açılmıyorsa, çamaşır makinesinin işlemi bitiremediği bir etken vardır. Yıkama programı bitmediği için de makine kapağın açılmasına izin vermeyecektir. Bu durumda en sık karşılaşılan iki temel problem vardır;

– Birinci problem, yıkama işlemi bitmesine rağmen makine suyu boşaltamamıştır. Gider hortumlarının tıkanması, filtrenin tıkanması, komut sisteminde ki bozukluk, boşaltma hortumunda olması gereken hava boşluğunun olmaması gibi birçok sıkıntı buna neden olabilir.

– İkinci problem ise, birincisinden daha büyük sıkıntı ve masraf çıkaracak problemdir. Bu neden; elektronik kartın bozulması ve komutların makineye doğru iletilememesi durumudur. Bu durumda elektronik kartın değişmesi gerekir.

Leave a Comment
444 78 56