Çamaşır Makinesi Kurutmuyor

Son birkaç yıldır inanılmaz yaygınlaşan ve kullanılan kurutmalı çamaşır makineleri kullanıcılarına birçok avantaj sunuyor. Çamaşırları temiz ve kuru çıkartmasının yanı sıra, size zamandan tasarruf etmenizi ve çamaşırların sıcak bir şekilde çıkmasını sağlıyor. Özellikle buhar ile yenileme yaptığı için sigara gibi elbiselere sinmiş kokuları da tamamen ortadan kaldırıyor. Fakat hem yıkama hem de kurutma kombinasyonlarını aynı makineye sıkıştırdığınızda bozulma ihtimali de biraz daha fazla artıyor.

Kurutmalı çamaşır makinelerinin kullanımı diğer çamaşır makinelerine göre biraz daha komplikedir. İçerisinde birçok farklı program bulunan cihazlarda birkaç programı aynı anda seçmenize ve daha çok değişkeni belirlemenize fırsat verir. Yıkama süresi, sıcaklık, hassaslık, kurutma, suyun derecesi, çamaşırın niteliği gibi birçok seçeneğe göre farklı yıkama ve kurutma biçimleri seçmeniz gerekir.

Çamaşır makineniz kurutma işlemini yapmıyorsa bu programı devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Makinenin ön tarafında bulunan ayarlarda kurutma opsiyonunu tekrar aktif hale getirecek düğmeden tekrar açabilirsiniz. Eğer bu düğmeyi bulamıyorsanız makinenin kullanım kılavuzuna bakarak bunu kolayca bulabilirsiniz. Eğer aktif hale getirmenize rağmen hala kurutma işlemini yapmıyorsa bunun için servis çağırmanız gerekecektir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56