Çamaşır Makinesi Sigorta Attırıyor

Çamaşır makinelerinin elektrik aksamı ile ilgili sorunları oldukça tehlikeli sonuçlar doğuran önemli bir arızadır. Bu nedenle anında müdahale gerektirir. Eğer çamaşır makinesi sigortalarınızın atmasına neden oluyorsa, bu sadece çamaşır makinenize değil, evde ki diğer elektronik aletlere de zarar verebilir.

Öncelikle sorunun evin elektrik tesisatında mı, yoksa makinede mi olduğunu anlamak gerekir. Eğer çamaşır makinesini fişe taktığınız anda sigortalar atıyorsa çamaşır makinesinden ziyade diğer etkenler değerlendirilmelidir. Prizde toprak hattı olmaması, aynı prizde birden fazla cihazın takılı olması ya da çamaşır makinesinin fişinin tam oturmaması gibi sorunlar olabilir. Fakat fişi taktığınızda sorun olmuyorsa ama açma tuşuna bastığınızda sigorta atıyorsa, sorunun makinede olma ihtimali oldukça yüksektir.

Sorun çamaşır makinesinde ise kesinlikle servisi aramanız gerekir. Elektriksel sorunlar ciddi sorunlar olduğu için, kendi başınıza yapmaya çalışmak tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Elektrik aksamındaki sorun büyük ölçüde de olabilir, basit bir nedenden de kaynaklanıyor olabilir. Bunun içi makinenin içinin açılarak kontrol edilmesi gerekir. Bunun için de alanında uzmanlaşmış kişilerin müdahalesi ile kontrollü bir şekilde yapması gerekir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56