Çamaşır Makinesi Sıkarken Çok Sallanıyor

Çamaşır makinelerinin yıkama işlemi yaparken normalden fazla sarsılması ya da zıplaması çamaşır makinelerinde ki olası arızaların önceden habercisi niteliği taşır ve bu durumlarda gerekli önlemler alınmalıdır. Çamaşır makinesinin yıkama özellikle de sıkma sırasında aşırı derecede sarsılmasının birçok nedeni olabilir.

İlk olarak çamaşır makinesini kapasitesinden fazla doldurmak bu sarsıntıya ve makinenin zorlanmasına neden olur. Yani kapasitesi 7 kg olan bir makineye 8 kg çamaşır doldurmamak gerekir. Hatta 7 kg koyduğunuzda bile biraz boşluk kaldığına emin olmanız gerekir. Ayrıca bu kg ağırlıkları çamaşırların ıslakken olan ağırlığıdır, bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Çamaşır makinelerinde sarsıntıyı önlemek amacıyla iki amortisör bulunur. Eğer bu amortisörlerden biri ya da ikisi birden bozulduysa çamaşır makinesi normalden fazla sarsılmaya başlar. Bu durumda amortisörlerin onarılması ya da değiştirilmesi gerekir.

Çamaşır makinelerinin çok fazla sarsılmalarının nedenlerinden biri de makinenin ayaklarının dengeli bir şekilde oturtulmamasıdır. Eğer ayaklardan biri havadaysa ve yere tam oturmadıysa makine olması gerekenden çok daha fazla sarsılmaya başlar. Bu nedenleri de ayakları kontrol etmek gerekir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56