Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyor

Yumuşatıcıların çamaşırlar için önemi oldukça büyüktür. Özellikle de çamaşır makinelerinde kullanılması daha büyük bir önem taşır. Temel olarak yumuşatıcılar iki önemli işleve sahiptir. İlk olarak makineden çıkan çamaşırların kısa süre bekledikten sonra sertleşmesini önler. İkinci olarak da uzun süre boyunca güzel kokmasını sağlar. Fakat çamaşır makineniz yumuşatıcıyı almıyorsa bu iki işlevi de yerine getiremez ve çamaşır makinesinden istediğiniz verimi elde edemezsiniz.

Çamaşır makinesini çalıştırdıktan sonra program bitmesine rağmen yumuşatıcıyı koyduğunuz gözde hala yumuşatıcı duruyorsa bu sorunun olduğunu anlayabilirsiniz. Bu durumda ilk yapmanız gereken şey koymuş olduğunuz deterjanın oranına bir göz atmaktır. Eğer fazla deterjan koyduysanız makine bunu almakta zorlandığı için yumuşatıcıyı almayacaktır. En basit sebepleri sıralamak gerekirse;

– Koyduğunuz deterjanın doğru oranda olduğuna bakın.

– Deterjanın kalitesi de bunun için önemlidir, eğer kalitesiz bir deterjan kullanıyorsanız topaklanmaya sebep olduğu için gözleri tıkayacak ve yumuşatıcıyı da almasını engelleyecektir.

– Bir diğer önemli neden ise yumuşatıcıyı alan gözde kireçlenme meydana gelmesidir. Özellikle su fıskiyelerinin olduğu noktalarda meydana gelen kireçlenme yumuşatıcıyı almaya engel oluşturabilir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56