Çamaşır Makinesinde E03 Ne Demek?

Çamaşır Makinesinde E03 Ne Demek? diye incelersek genel olarak makinenizin ısıtma sorunu yaşadığını görürüz. Makineleriniz suyunu aldığı zaman ayarlanan ısı derecesine getirilmesi için rezistans devreye girmekte ve suyu ısıtmaktadır. E03 hata kodunda rezistansın devamlı çalıştığını ve suyu ısıttığını görmekteyiz. Bu durum yıkanan çamaşırların çok sıcak suya maruz kalmasına ve cihazınızın da devamlı su ısıtarak fazla elektrik harcamasına neden olmaktadır. Üstelik makineniz de bu durumda zarar görecek ve ömrü kısılacaktır.

Vestel Çamaşır Makinesi E03 hatası Nasıl düzeltilir?

Vestel markalı cihazlardaki E03 arızası ise su tahliye hatası olarak kendini göstermektedir. Farklı markalarda aynı arıza kodunun değişik anlamlar taşıdığı dikkate alınmalıdır. O yüzden markanızın adına göre araştırma yapmanız daha faydalı olacaktır. E03 nedenleri şunlar olabilir:

  • Su boşaltamayan cihazlar için filtre tıkanmış, boşaltma hortumu kıvrılmış ya da giderlerinizde sorun olabilir.
  • Su ısıtma probleminde termostat arızalı olabilir.
  • Rezistans akım taşıyıcı parçalar arızalı olabilir.
  • Anakart arızalı olabilir.

Çamaşır Makinesinde E03 cihazınızın farklı bölümlerindeki arızaları sizlere söylüyor olsa da genel olarak bir problem yaşandığı ortadadır. Kişiler bunun için Çamaşır Makinesi Servisi yardımı almalıdır. Ancak o zaman soruna çözüm bulacaklardır.

Leave a Comment
444 78 56