Vestel Çamaşır Makinesi E03 Hata Kodu ⚡️ ⇒【ÇÖZÜMÜ】

Çamaşır makineleri su tesisatın temiz su alıp çamaşırları yıkar ve daha sonra tahliye hortumu ve pompası yardımı ile kirli suyu tahliye eder. Bu sadece Vestel çamaşır makinelerinde değil, her çamaşır makinesinde aynıdır. Fakat çamaşır makinesi almış olduğu suyu boşaltamıyorsa, işte bu bir sorundur. Vestel marka çamaşır makinesi bu sorunu E03 arıza kodu ile led ekrana yansıtır. Eğer çamaşır makineniz E03 hata kodu veriyorsa bilin ki suyu tahliye edemiyordur. Peki, bu durumda ne yapmak gerekir?

– Çamaşır makinenizin tahliye hortumu eğer tıkandıysa su tahliye edilemez ve çamaşır makinesi E03 hatası verebilir. Çamaşır makinesinin ön tarafında ve alt kısmında duran kapağı açarak tahliye pompası ve hortumuna ulaşabilirsiniz. Tahliye hortumunda ki tıkanıklığı açarak, açılmıyorsa yeni hortum ile değiştirerek sorunu çözebilirsiniz.

– Yine çamaşır makinesinin ön tarafında ve alt kapağın olduğu yerde bir filtre vardır. Bu filtreyi sola doğru, yani saat yönünün tersine doğru çevirirseniz yerinden çıkarabilirsiniz. Çıkardığınızda makinenin içinde ki su akacaktır, yanınızda bir kova olması iyi olur. Aktıktan sonra filtreyi temizleyip, tıkanmasına neden olan şeyleri çıkarır ve temizlerseniz sıkıntı kalmayacaktır.

– Eğer tahliye pompasında bir sorun var ise bu da suyun tahliye etmesini engeller. Bu durumda siz müdahale etmeden servisi aramanız yerinde olacaktır. Pompa tamir edilir ya da yenisi ile değiştirilerek sorun çözülebilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA