Çamaşır Makinesi Başlat Düğmesi Yanıp Sönüyor

Eğer çamaşır makinenizi doldurup başlatmak için düğmeye bastığınızda çalışmıyor ve başlat düğmesi yanıp sönüyor ise, bu genelde kapağın açık kaldığı uyarısı anlamına gelir. Çamaşır makinesinin ön kapağını açıp tekrar kapandığına emin olun.

Aynı şeyi deterjan koyduğunuz gözlerde ki kapak için de yapın. Kapandığına emin olmanıza rağmen hala ışık yanıp sönüyor ise sensörlerde bir problem olma ihtimali yüksek olabilir. Yani kapak kapanmasına rağmen, sensör kapandığını anlamıyor ve hala açık olduğu uyarısı veriyor olabilir.

Çamaşır makinelerinin sensörleri ya da açık veya kapalı olduğunu kontrol eden termikleri bozuk ise bunun onarımı ya da değiştirilmesi için profesyonel yardım almanız gerekir. Eğer bu konuda herhangi bir bilginiz yok ise ve buna rağmen tamir etmeye çalışıyorsanız, çamaşır makinesine daha büyük zararlar verebilirsiniz. Hatta bu işlemi yaparken kendinize de zarar verebilirsiniz.

Bu nedenle bir servisten yardım almakta fayda var.

Gelen servis çalışanları sadece sensör kutusunu, ya da birleşik ise onunla beraber kapak kilidiniz değiştirerek sorunu kalıcı olarak çözecektir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56