Buzdolabı Taşındıktan Sonra Ne Zaman Fişe Takılır?

Buzdolaplarını taşımak oldukça zahmetli bir iştir. Her buzdolabının ortalama 70 ile 130 kilo arasında olduğu düşünülürse ve taşımak için tutabilecek herhangi bir yerinin olmadığı da hesaba katılırsa zorluğu biraz daha anlaşılacaktır. Üstelik bir de buzdolaplarının hassas cihazlar olduğunu düşünürsek, zorluk biraz daha artacaktır. Peki, buzdolapları nasıl taşınmalı ve nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle buzdolaplarını dik bir şekilde taşımak gerekir. Buzdolapları yan taşındığında soğutma tüpleri üzerinde kalıcı hasarlara neden olabilir. Ayrıca mümkünse koruyucu bir köpük ya da benzeri cisimlerle kaplayarak taşımak zarar görmesini en aza indirecektir.

Buzdolabını taşımadan en az 24 saat önce içerisini boşaltmış, fişini çekmiş ve bekletmiş olmanız gerekir. Ayrıca buzdolabını taşımadan önce kullanma kılavuzunu mutlaka okumanız gerekir, orada güvenlik ile ilgili tüm ipuçları yer alacaktır.

Soğutma mekanizmasının yeniden çalışması ve herhangi bir zarar vermemesi için buzdolabını taşıdıktan sonra ilk 2-3 saat çalıştırmayın. Gerekli sıvının kompresöre tekrar akmasını beklemek önemlidir. Bu nedenle 2 ya da 3 saat sonra sorunsuz çalışacaktır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56