Taşınan Buzdolabı: Ne Zaman ve Nasıl Güvenle Fişe Takılır?

Buzdolaplarını taşımak oldukça zahmetli bir iştir. Her buzdolabının ortalama 70 ile 130 kilo arasında olduğu düşünülürse ve taşımak için tutabilecek herhangi bir yerinin olmadığı da hesaba katılırsa zorluğu biraz daha anlaşılacaktır. Üstelik bir de buzdolaplarının hassas cihazlar olduğunu düşünürsek, zorluk biraz daha artacaktır. Peki, buzdolapları nasıl taşınmalı ve nelere dikkat edilmeli?

Buzdolabı Taşındıktan Sonra Ne Zaman Fişe Takılır?

Öncelikle buzdolaplarını dik bir şekilde taşımak gerekir. Buzdolapları yan taşındığında soğutma tüpleri üzerinde kalıcı hasarlara neden olabilir. Ayrıca mümkünse koruyucu bir köpük ya da benzeri cisimlerle kaplayarak taşımak zarar görmesini en aza indirecektir.

Buzdolabını taşımadan en az 24 saat önce içerisini boşaltmış, fişini çekmiş ve bekletmiş olmanız gerekir. Ayrıca buzdolabını taşımadan önce kullanma kılavuzunu mutlaka okumanız gerekir, orada güvenlik ile ilgili tüm ipuçları yer alacaktır.

Soğutma mekanizmasının yeniden çalışması ve herhangi bir zarar vermemesi için buzdolabını taşıdıktan sonra ilk 2-3 saat çalıştırmayın. Gerekli sıvının kompresöre tekrar akmasını beklemek önemlidir. Bu nedenle 2 ya da 3 saat sonra sorunsuz çalışacaktır.


Sıkça Sorulan Sorular

Buzdolabı taşındıktan sonra ne zaman çalıştırılır?

Buzdolabınızın taşındıktan sonra, en az 3 saat beklemeniz gerekir. Böylece yağın kompresöre geri akması için zaman tanımış olursunuz.

Taşınma sırasında buzdolabı nasıl taşınmalıdır?

Buzdolabı taşınırken, öncelikle dolabın içindeki tüm yiyecekleri ve içecekleri çıkarın. Sonrasında buzdolabınızı kaldırmadan önce, prizden çektiğinizden emin olun. Buzdolabını yavaşça ve dengeli bir şekilde kaldırarak taşıyın. Ayrıca, dolabın kapısını açık bırakmamaya dikkat edin.

Buzdolabını taşıma sırasında yatırabilir miyim?

Hayır, buzdolabınızı taşırken yatırmamanız gerekmektedir. Bu, dolabın yağı sızdırmasına veya kompresörün zarar görmesine neden olabilir. Buzdolabınızı her zaman dikey olarak taşıyın.

Buzdolabının taşınması sonrası temizlenmesi gerekiyor mu?

Evet, buzdolabınızı taşındıktan sonra temizlemeniz önerilir. Bu, dolabın içindeki bakteri ve kötü kokuların giderilmesine yardımcı olur. Buzdolabını temizlerken, içindeki yiyecekleri ve içecekleri çıkardığınızdan emin olun.

Buzdolabını yeniden takmak için ne kadar beklemeliyim?

Buzdolabınızı taşıdıktan sonra, en az 3 saat beklemeniz ve sonra yeniden takmanız önerilir. Bu, dolabın yağın kompresöre geri akması için yeterli zaman almasını sağlar. Böylece dolap daha iyi çalışır ve daha az sorun çıkarır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56