Çamaşır Makinesinden Lağım Kokusu

Çamaşır makinesinden lağım kokusu gelmesi nedenleri arasında makine içerisinde sık olarak kullanımdan kaynaklı biriken deterjanlar, nem oluşması, küflenme ve makine içerisinin kirlenmesi gibi sorunlar bulunmaktadır. Makine temizliğine kişiler dikkat edilmelidir. Yıkama sonrasında çamaşırların güzel bir kokuda olmamaları makinenin içinin kirlendiğine ve nem kaynaklı lağım benzeri kötü kokuların yayılmasına ve oluşmasına neden olacaktır. Lağım türü kokular evlerin giderlerinde bir sorun sonucu da makine içerisinde oluşma hissi vermektedir.

  • Makinelerin tahliye hortumları çıkartılarak kontrolü sağlanmalıdır. Lağım kokuları borulardan ve giderlerden gelebilmektedir. Kötü kokuların giderilmesi için kullanıcılar makine temizleyici ürünler kullanmalıdır.
  • Sıcak ayarda makine çalıştırılmalıdır. Makine içerisi temiz bir bez yardımı ile silinmelidir. Tahliye hortumu ve gider kısmı temizlenmelidir.
  • Makine lastikleri düzenli aralıklarla silinmelidir. Lastik içerisinde ve arasında zamanla biriken deterjan kalıntıları kötü kokulara neden olacaktır.
  • Deterjan bölmesi düzenli aralıklarla sıcak su kullanılarak yıkanmalıdır. Makine içerisi boş olacak şekilde sıcak ayarda çalıştırılmalıdır. Evlerde bulunan sirke ve çamaşır makineleri için olan temizleyici ürünler kullanılarak makine içi temizlenmelidir. Çamaşır makinesi filtresi temiz tutulmalıdır.
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA