Çamaşır Makinesinden Su Sızıyor

Çamaşır makinesinden su sızıyor sorunu en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Su kaçırmasının çok çeşitli nedenleri vardır. Çözümleri oldukça kolay olabilmektedir. Makineden su sızma nedenleri arasında filtre ve hortumların tıkanma durumları vardır. Filtreye kaçan yabancı cisimler filtreyi tıkayarak makinenin altından ve içerisinden su sızma sorunlarına neden olacaktır. Makinelere konulan çamaşırlara göre bir deterjan kullanımı olmalıdır. Aşırı deterjan kullanımı makineden köpüklü bir su sızıntısına neden olacaktır.

Su giriş hortumları üzerinde oluşan her türlü sorunlarda su sızdırma problemlerine neden olmaktadır. Su giriş hortumlarının ve tahliye hortumlarının gevşemesi, delinmesi, yerinden çıkma durumları ve hortumların bağlantı alanlarında oluşan sorunlar su sızması sorunun oluşturmaktadır.

  • Bağlantı alanları ve hortumların kelepçeleri kontrol edilmelidir. Gevşeyen kelepçeler makine altından ve içerisinde su sızmasına neden olacaktır.
  • Makine içerisinde yer alan rezistansın oynaması da su sızdırılması sorununa neden olabilmektedir.

Problem hemen çözüme kavuşturulmalı ve su sızdırma problemi ortadan kaldırılmaya çalışılmalıdır. Aşırı miktarda su sızdırma sorunlarında yapılan tüm işlemler su kaçaklarını önlemediği durumlarda makinenin servisi ile iletişime geçerek hızlı bir şekilde yardım alınması sağlanmalıdır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56