Çamaşır Makinesinin Altından Köpüklü Su Gelmesi

Çamaşır makinesinin altından köpüklü su gelmesi nedenleri ve sayıları fazladır. Su gelmesinin nedenleri arasında makine su giriş hortumlarından su kaçakları söz konusu olursa makine altından su gelebilmektedir. Su giriş hortumları kontrol edilmelidir. Bazı durumlarda su giriş hortumlarında gevşeme olabilmektedir. Su giriş ve suların tahliye edildiği borular üzerinde bir gevşeme, yırtılma ve yıpranma durumlarında makine altından köpüklü su gelebilmektedir. Su gelmesi durumlarında yapılması gerekenler sırası ile şunlardır:

  • Su giriş vanaları ve hortumları kontrol edilmelidir.
  • Makinelerin su kaçırma esnaları sorasında makinelerin elektrik geçişleri kapatılmalıdır. Makine altından köpüklü bir su gelmesi durumlarında makine hortumlarında bir tıkanıklık olup olmadığına bakılmalıdır.
  • Makinelerin filtre kapakları kontrol edilmelidir. Çamaşır makinesinde bulunan filtrelere madeni parlar, toka, altın gibi cisimler kaçarak filtreyi tıkamış olabilmektedir. Filtrede siyah ince hortum içerisinde biriken su boşaltılmalıdır. Filtre temizleme işleminden sonra makine kontrolü sağlanmalıdır.
  • Fazla deterjan kullanımı da makinelerin alt kısımlarından köpüklü su gelmesine neden olabilmektedir. Deterjan oranı az kullanılmalıdır.

Bu nedenlerden kaynaklı oluşan köpüklü su gelmesi durumları önlenebilmektedir. Maddeler halinde bahsedilen nedenler ve çözümleri uygulanarak makineler tekrar çalıştırılarak arızanın devam edip etmediği öğrenilmelidir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56