Çamaşır Makinesinin Altından Su Geliyor

Çamaşır makineleri birkaç farklı arıza nedeni ile su sızdırmaya başlarlar. Su sızdırdığını fark ettiğiniz zaman daha büyük bir problem oluşmadan çözmeniz gerekir. İlk olarak suyu nereden ve nasıl sızdırdığınız bulmanız gerekir. Bu uzman olamayan kişiler için oldukça zor olsa da basit olacak birkaç yöntemi var.

– Çamaşır makineniz çalıştığında ya da sıkma işlemine geçtiğinde su akıtıyorsa sorun lastiklerinde oluşan bir delik ya da yırtılmadır. Bu lastiği değiştirmek servis çalışanlarının işidir. Servisi arayarak sorunu söyleyebilirsiniz. Çok kısa sürede lastik değişecektir.

– Eğer çamaşır makinesi su almaya başladığı an su akıtmaya başladıysa o zaman sorunun hortumlarda olma ihtimali çok daha yüksektir. Bu hortumları kendiniz kontrol ederek herhangi bir yırtılma ya da kopma olup olmadığını görebilirsiniz. Hatta hortumu kendiniz değiştirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

– Eğer çamaşır yıkama sırasında az su gelirken, sıkma sırasında çok su geliyorsa bu sorun muhtemelen pompa arızasındandır. Pompa arızası durumunda sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur, bir uzman tarafından müdahale edilmelidir. Bu sorunla karşılaştığınızda servisi aramanız faydalı olacaktır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56