Vestel Bulaşık Makinesi H03 Hatası

Bulaşık makinelerinde oluşan arızalar günümüz teknolojisi ile kesin bir şekilde belirtilmektedir. Makinenizin üst ön kapağında bulunan ekran da çıkabilecek belli harf ve sayı kodları vardır. Bu kodlar makinenizin herhangi bir aksanında veya işleme sürecinde arıza olduğunu size belirterek hem tespiti kesinleştirir hem de onarım sürecini kısaltır. Makinelerde kullanılan bu teknoloji aynı zamanda makinenizde bir hata olduğunu teknik bir bilginiz olmadan anlamanıza da yaramaktadır. Çünkü makinenizin çalışmasına engel olmayan bir arıza meydana gelmiştir ve siz bunun farkında olmadan kullanmaya devam etmişsinizdir. Bu da zamanla makinenizin farklı parçalarına hasar verebilir. Bu nedenle herhangi bir arıza kodu görürseniz makinenizi kapatarak kullanma kılavuzuna bakabilir veya internette aratarak problemin ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun üzerine de teknik servis çağırarak sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Gelelim vestel bulaşık makinesi h03 hatasına. H3 olarak da ekrana yansıyabilecek bu arıza kodu makinenizin sürekli bir şekilde su alıyor olmasını belirtmektedir. Bu nedenle ilk olarak ana su giriş musluğunu kapatarak makinenize gelen suyu kesebilirsiniz.

Bulaşık makinesi veya su tesisatı üzerine herhangi bir teknik bilginiz yok ise hiçbir müdahale yapmadan, sadece suyu kesip makinenizi kapalı tutarak teknik servisi aramak en temiz çözüm olacaktır.

Sürekli su alma durumu elektronik karttan kaynaklanabilir. Elektronik emniyet denilen suyun geçmesini ve suyun kesilmesini sağlayan parçadan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumlarda parça değişimi veya parça onarımı yapılarak çözüm sağlanmaktadır.

Tags:
Blog Comments

[…] H03 hatasını gidermeye çalışmadan önce bulaşık makinesinin fişini çekin. […]

Leave a Comment
444 78 56