Çamaşır Makinesinin İçinde Su Birikiyor

Çamaşır makinesinin içinde su birikiyor sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda çamaşırlarınızda performanslı bir sıkma gerçekleştiremezsiniz. Su rahatça kendini tahliye edemediği için makinenin içinde su birikintisi kalabilmektedir. Eğer makinenize fazla çamaşır yerleştirip çalıştırdıysanız ağırlığın fazla olmasından dolayı su tahliyesi rahat olmayabilir. Ya da büyük ebatlarda çamaşır yıkamak istediyseniz bu durumda da makineniz zorlanacaktır.

Bazı yabancı cisimler makinenizin gider borusunu tıkamış da olabilir. Kişiler genel kontrollerini yaptıktan sonra makinesinde başka sorunlar var mı diye servis yardımı almalıdır. Çamaşır makinesinde su birikme sorununun nedenleri şunlar olabilir:

  • Çamaşır makinesi filtresinde tıkanıklık olmuş olabilir.
  • Su tahliye hortumunda tıkanıklık olabilir.
  • Tesisat sorunu gündeme gelmiş olabilir.
  • Su tahliye pompa motoru arıza yapmış olabilir. Değiştirilmesi gerekebilir.

Çamaşır makinesinin içinde su birikiyor sorunu yaşayanlar filtre temizliğini kendisi yapabilir. Makinenin ön tarafında bulunan yuvarlak kilitli kapağın yavaşça çevrilmesi gerekir. Kapağın altına küçük tepsi koymanız kirli suların içine akmasını sağlayacaktır. Burada bulunan süzgece yabancı cisimler toplanmış olabilir. Onları temizledikten sonra kapağı sıkıca kapatmalısınız. Sorun hala giderilmediyse Çamaşır Makinesi Servisi yardımı almalısınız.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56