Çamaşır Makinesinin İçinde Su Kaldı

Çamaşır makinesinin içinde su kaldı sorunu ile karşılaştıysanız çamaşırlarınız da verimli bir sıkma gerçekleşmedi demektir. Makineden çıkan çamaşırların sulu olması ve makinenin içinde su bulunması büyük bir sorundur. Bunun birçok nedeni olabilir. En çok karşılaşılan nedenler tıkanıklık problemidir. Filtrede, süzgeçte, borularda tıkanıklık olabilir. Yıkanan çamaşırlardan kopan düğmeler, cebinizdeki demir paralar ya da saç tokaları filtreyi tıkamaktadır. O yüzden su akışı da rahatlıkla sağlanmamaktadır.

Ayrıca çamaşırların gereğinden fazla makineye konulması ve çalıştırılması da bu soruna neden olmaktadır. Makinenin içinde su kalmasının diğer nedenleri şunlar olabilir:

  • Kanalizasyon giderinde tıkanıklık olabilir.
  • Filtre tıkanıklığı olabilir.
  • Su tahliyesinde bulunan hortum kıvrılmış ya da bükülmüş olabilir.
  • Tahliye pompa motoru arıza yapmış olabilir.

Çamaşır makinesinin içinde su kaldı sorunu yaşayanlar performanslı bir yıkama gerçekleştiremezler. Arızanın hemen giderilmesi için makinenize bakım yapılması ve sorunun tespit edilmesi gerekir. Çamaşır Makinesi Servisi teknik elemanları gerekli olan bakım çalışmalarını yaparak arızalı olan parçayı değiştirecek ya da tıkanıklık problemini giderecektir.

Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA