Electrolux Buzdolabı Soğutmuyor

Buzdolabı için en sık görülen sorunların başında soğutmama geliyor. Bir buzdpolabı için temel çalışma prensibini yerine getirememesine neden olan soğutmama sorununa karşı mutlaka profesyonel müdahale uygulanması gerekir. Electrolux teknolojisi ve kaliteli malzemeleri ile buzdolabı kullanımının hem ekonomik hem de verimli olmasını sağlıyor. Ancak buzdolabının soğutmama sorunu yüksek kalite ve teknolojisine rağmen sıkça görülebiliyor. Electrolux buzdolabı soğutmuyor sorunu da yaygın olarak görülebiliyor.

Kaliteli ve birinci sınıf malzemeyle üretilmelerine ve ileri Electrolux teknolojisini barındıran Electrolux buzdolabı soğutmuyor sorunu ile karşılaşılması muhtemeldir. Buzdolabının soğutmamaya başlaması durumunda;

İlk olarak buzdolabı prizden çekilmeli, daha sonra içinin tamamen boşaltılması gerekir.

İkinci aşamada buzdolabının içi boş vaziyette ve kapakları açık olacak şekilde 4 saat kadar bekletilmesi gerekir. Böylece buzdolabı dinlendirilmiş olur.

4 saatlik bekleme süresi sona erdikten sonra buzdolabının yeniden fişe takılarak, soğutma yapıp, yapmadığının kontrol edilmesi gerekir. Eğer buzdolabı soğutuyor ise sorun çözülmüştür. Buna karşın soğutma yapmıyorsa daha farklı bir sorun mevcut anlamına gelir.

Buzdolabının kapak lastikleri/contaları kontrol edilmelidir. Çünkü buradaki eskime ve esneme dışarıdan hava almasına neden olarak, soğutmama sorununa yol açar. Bu durumda bu lastiklerin değiştirilmesi gerekir. Değişim işleminden sonra buzdolabınızın soğutmama sorunu sona erer.

Lastik değişimiyle de soğutmama sorunu çözülemez ise buzdolabının üst fanı çalışmıyor olabilir. Bu durumda fanın değiştirilerek, orijinal ve dayanıklı yeni bir fan takılarak da soğutmama sorunu çözülebilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56