Electrolux Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

Çamaşır makinesi temel çalışma prensibi çerçevesinde yıkama programına göre su alımı ve yıkama işlemi gerçekleştirir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından çamaşır makinesi çamaşırlarda kalan suyu sıkmak ve makine kazanından boşaltmak için sıkma programını yerine getirir. Bunun sağlanabilmesi içinde çamaşır makinesi sıkma programını yerine getirir. Eğer bir sorun varsa Electrolux çamaşır makinesi sıkma yapmıyor problemi ile karşı karşıya kalınabilir. Bu durumda çamaşır makinesinde çamaşırların ıslak kalmasına ve makinenin programını tamamlayamamasına neden olabilir.

Çamaşır makinesinin su boşaltımı sisteminde tıkanıklık ya da parça arızası var ise makine program aygıtı otomatik olarak sıkma programına geçiş yapamaz. Bu durumda sıkma işlevinin yerine getirilememesine neden olur.

Böyle bir durumun çözümü için ise çamaşır makinesinin su tahliye pompası, su tahliye filtresi ve su tahliye hortumu kontrol edilmelidir. Eğer bunlardan herhangi bir sorun varsa giderilerek, sıkmaya engel teşkil eden etkenler ortadan kaldırılabilir. Bu şekilde makinenin normal olarak sıkma işlemini yerine getirmesi sağlanabilir.

Çamaşır makinesinin motorunda arıza bulunuyor ise bu yüksek hızda dönüş gerçekleştirememesine ve dolayısı ile de sıkma yapamamasına neden olur. Çünkü sıkma işlemi yüksek devir hızında gerçekleştirilir. Eğer motor arızalı ise motorun yenisi ile değiştirilmesi gerekir ki bunun da sadece profesyonel uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Yeni ve orijinal yedek motor kullanılarak, sıkmama sorununun önlenmesi sağlanabilir.

Bu tip müdahaleler ve işlemler sonucunda Electrolux çamaşır makinesi sıkma yapmıyor sorunu tamamen giderilebilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56