Arçelik Buzdolabı Cızırtı Sesi

Arçelik marka buzdolaplarınızdan gelen garip sesler sizleri endişelendirmesin. Var olan sesler tıkırtılı bir şekilde geliyorsa buzdolabınızın zemine oturup oturmadığını ve aynı zamanda ayaklarının tam basıp basmadığını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Yerleşimde bir sorun olduğu takdirde bu tıkırtıları duymanız gayet normal bir durumdur.

Ses, cızırtıya benzer bir ses ise eğer görünmeyen kısımlarda buzlanma ya da karlanmaya bağlı olarak çözülme sonrası gelen sesler olarak tanımlanır. Erime esnasında çıtırtılı sesler duymanız gayet normal ve bu bir sorun teşkil etmiyor. Hatta bu sesleri sık sık duyacağınızı da belirtmek isteriz.

Buz hanesi varsa ve buzlar buraya dökülüyorsa erime sırasında bunu daha sık duyacaksınız. Cızırtı sesinin bir sorun teşkil etmeyeceğini ve servis ihtiyacı yaratmayacağını bir kez daha hatırlatmak gerekiyor.

Fakat bunun dışında dolabınız gürültülü bir şekilde çalışıyor ya da daha yüksek sesler çıkartıyorsa bir sorun olduğu aşikar. Bu tür durumlarda sizler de hiç vakit kaybetmeden profesyonel ekiplere başvurabilir ve servis hizmeti alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56