Franke Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor

Franke bulaşık makineleri hem teknolojileri hem de birinci sınıf kalitedeki malzemeleri ile son derece dayanıklı ürünlerdir. Ancak su gibi bir faktörün söz konusu olması ile birlikte makinenin temas halinde olduğu dış etkenler arızalanmasına neden olabiliyor. Kullanıcılar açısından sıkça görülen Franke bulaşık makinesi sorunlarından birisi de Franke bulaşık makinesi deterjan kapağı açılmıyor sorunudur. Bulaşık makinesinin deterjan kutusunda arıza yaşanmasına neden olacak iki unsur bulunur.

Deterjan kutusunun kapak yaylarının bozulması;

Bulaşık makinesinin deterjan haznesi yaylı bir mekanizmaya sahiptir. Bu şekilde otomatik olarak açılıp, kapanabiliyor. İşte bu açılmayı sağlayan yayın bozulması durumunda deterjan kutusunun açılamaması gibi bir durum meydana gelir. Eğer deterjan haznesinde bulunan yay bozulmuş ise bu yayın onarılabilmesi mümkün değildir. İşlevini yitirmiş olan yay nedeni ile bulaşık makinesinin deterjan kutusunun komple değiştirilmesi gerekir. Bu değişim işleminde ise orijinal yedek parça kullanımı gerçekleştirilerek, yeni kutunun da uzun ömürlü dayanıklılığının olması sağlanıyor.

Deterjan kutusunun bobinin arızalanması;

Bulaşık makinelerinde yıkama sırasında deterjanının alınmasına yardımcı olan elektrik, bobin aracılığı ile sağlanmaktadır. Eğer deterjan kapağı açılmıyor ise bunun ikinci nedeni de bu bobinde arıza meydana gelmesidir. Eğer bulaşık makinesinin deterjan haznesindeki bobin arızalanmış ise yine değişim gereklidir. Ancak bu arıza tipinde sadece bobin değişimi de gerçekleştirilebilir.

Sorunun çözümü için bu değişimin yeterli olmaması halinde deterjan haznesi komple değiştirilir. Bu değişim işlemleri ile Franke bulaşık makinesi deterjan kapağı açılmıyor sorunu çözülebilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56