Franke Bulaşık Makinesi Deterjan Almıyor

Bulaşık makinesi elde yıkamada çıkılamayacak su sıcaklıklarında bulaşıkların yıkanmasına yardımcı olur. Ancak bulaşık makinesinde yüksek dayanıklı teknolojiler olmasına karşın zamanla sorunlar yaşanabilir. Franke bulaşık makineleri de bu tip sorunlarda tüketicilerin problem yaşamasına neden olabiliyor. Yüksek teknolojiye sahip olan Franke bulaşık makinelerinde yaşanabilen en yaygın sorunlardan birisi de Franke bulaşık makinesi deterjan almıyor sorunu gelmektedir. Bulaşık makinesi deterjan alamaz ise yıkama programını yerine getiremez.

Franke bulaşık makinesinin yıkama programına göre deterjan haznesinden deterjan ve yumuşatıcı alımını gerçekleştirmesi gerekir. Ancak çeşitli sorunlara bağlı olarak bu işlemi yerine getiremeyebilir. Bu şekilde deterjan alımına engel teşkil edebilecek hususlar ve bunlara yapılması gereken müdahaleler farklıdır.

Buna göre Franke bulaşık makinesi deterjan almıyor sorununun çözülebilmesi için;

Bulaşık makinesinin deterjan haznesi arızası söz konusu olabilir. Arızalı deterjan haznesi deterjanın alımına engel teşkil edebilir. Bu durumda deterjan kutusu değiştirilerek, bulaşık makinesinin normal şekilde kullanımı sağlanır.

Franke bulaşık makinesi modellerinin bazılarında kullanılan emniyet sivici arızalanırsa, deterjan alımını engelleyebilir. Bu durumda sadece emniyet sivici değiştirilerek çözüm sağlanabilir.

Bulaşık makinesinin yıkama suyunu rezistans arızası veya termostat arızası nedeni ile ısıtamaması durumunda da programın ilerleyememesine bağlı deterjan alımı yapamaz. Bu durumda makinenin rezistans veya termostat parçalarından arızalı olanı değiştirilir. Böylelikle yıkama suyunun ısınması sağlanarak, deterjan alamama sorunu da giderilmiş olur.

İşlemleri gerçekleştirilir. Bu işlemlerden sonra makine sorunsuz şekilde deterjan haznesinden deterjanı sırası geldiğinde alır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA